Tid til et nyt medie?

Jeg overvejer at opsætte en Wordpress-side, som vi kan bruge op til og efter valgkampen.

Jeg har et par domænenavne der kunne egne sig til formålet, hvor jeg overvejer at det skal være Sektion.dk. Hvor der så vil være en sektion for hver kommune og region hvor vi er opstillet. Dem der er kandidater i de kommuner og regioner, vil frit kunne skrive indlæg på siden.

Jeg overvejer at bruge skabelonen Trellick. Men jeg tager gerne imod forslag til andre skabeloner.

Siden vil kunne bruges af de enkelte i deres valgkamp. Det vil være muligt at dele artikler direkte på sociale medier og det vil også være muligt at bruge den i valgtests, hvis man ikke har egen hjemmeside. Her vil det være muligt at linke til egne artikler i stedet, så dem der har matchet med en kan læse mere.

Er der interesse for dette?

Kære Martin

Er du en engel, sendt fra syvende himmel - det oplever jeg, at du er…

Mønsterbryder af en vis kaliber -tusind, tusind tak. Jeg vil sprede dette fantastiske budskab til de kandidater, som jeg kommer i kontakt med i den næste måneds tid. Og ellers.

Kærlig hilsen
Gunhild

1 Synes om